Nieje zlato ako zlato

Po vianociach si Vám dovoľujeme v prvom rade popriať všetko dobé do nového roku. Veľa šťastných kilometrov, spokojnosti a radosti. Nielen s našimi výrobkami, ale aj v rodine, práci a vo všetkom čomu sa budete venovať.

Zaregistrovali sme viacero dotazov na možnosti používania zlata na výrobkoch. Na začiatok roku sa môžeme na takúto „zábavnejšiu“ tému pozrieť podrobnejšie. Samozrejme sa nejedná o skutočné zlato, ale výzor by mal zodpovedať. Vieme takejto požiadavke vyhovieť v princípe dvomi rôznymi technológiami, kde každá má ešte niekoľko variant.

Zlatý vzor
Zlatý vzor v priamom porovnaní zo skutočným zlatom

Výber vhodnej farby: Pri príprave dizajnu a tlačových podkladov sa dá úpravami farieb, tlačových parametrov a ďalšími nastaveniami dosiahnuť zlatá farba. Takto vytvorená zlatá farba je veľmi blízka originálnemu zlatu. Pri sublimácií na materiál získa povrchové vlastnosti materiálu na ktorý je prenesená. Toto obmedzuje lesk nakoľko materiály sú v absolútnej väčšine viditeľne matnejšie ako skutočné zlato. Ak sa dokážete zmieriť s týmto obmedzením ďalej má tento spôsob už iba pozitíva. Farba je stála, rovnako elastická ako materiál na ktorý bola aplikovaná, nevznikajú žiadne praskliny, neodlupuje sa a môžete použiť akýkoľvek vzor/veľkosť ktorý sa vám páči.

Zlaty transfer
Zlaty a strieborný transfer v porovnaní zo skutočným zlatom.

Použitie transferu: Jedná sa o postup kedy sa na materiál aplikuje ďalšia vrstva ktorá má nielen farebné, ale aj povrchové vlastnosti veľmi blízke skutočnému zlatu. Dosiahnete tak správny lesk, farbu a aj na dotyk budete cítiť povrch veľmi blízky skutočnému zlatu. Daňou za takéto krásne „zlato“ je ale fakt že vlastnosti látky sa zmenia nakoľko už sa nejedná o látku samotnú, ale látku vrátane vrstvy transferu. Ak je transfer dostatočne malý tak táto zmena je malá až nepozorovateľná, ak však použijete transfer napríklad na celý chrbát pocítite významnú zmenu. Transfer samotný má vždy nižšiu životnosť ako materiál na ktorý je aplikovaný. Toto sa prejavuje napríklad odlepovaním, praskaním, zmenou farby a podobne.

A ktorú variantu použiť? Keďže vyrábame športové oblečenie, domnievame sa že je prijateľnejšie obetovať vernosť vzhľadu/dotyku výmenou za funkčnosť a trvácnosť a preto jednoznačne doporučujeme použiť vhodnú farebnú kombináciu.

Na obrázkoch môžete vidieť jednotlivé varianty v porovnaní zo skutočným zlatom.

Pekný nový rok!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Ponúkame vám športové oblečenie vyrábané na Slovensku z prvotriednych materiálov, vycibreným strihom a v mimoriadne kvalitnom prevedení.

Prečítajte si viac...

Okolo Slovenska 2023

Zúčastnili sme sa 67 ročníka pretekov Okolo Slovenska. Ako výrobca špičkového cyklistického oblečenia ktorý zabezpečuje oblečenie pre národný tím a aj najlepší

Nieje zlato ako zlato

Po vianociach si Vám dovoľujeme v prvom rade popriať všetko dobé do nového roku. Veľa šťastných kilometrov, spokojnosti a radosti. Nielen s

Častovský cyklookruh – 6. ročník

Počas weekendu sme sa zúčastnili už šiesteho ročníku Častovského cyklookruhu. Jedná sa o príjemnú a pohodovú akciu vhodnú pre celú rodinu. Na

Close Menu
×

Cart

Menu

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".