Nové ECO materiály v cyklistike

Ako jeden z prvých výrobcov športového oblečenia Vám predstavujeme novú kolekciu špičkových recyklovaných ekologických materiálov.

nové ekolologické recyklované materiályEkologické materiály pochádzajú z rôznych zdrojov a odpadu. Môže sa jednať o fľaše od nápojov, plastový odpad vyzbieraný zo svetových morí… Technológia spracovania nie je jednoduchá a vzhľadom k veľkej variabilite odpadu ktorý slúži ako zdroj pre výrobu bolo pre výrobcov ťažké dosiahnuť a udržať kvalitu ktorú požadujeme pre naše výrobky. Podarilo sa to až v dnešných dňoch a vďaka tomu Vám dnes môžeme predstaviť novú kolekciu ECO materiálov.

nové ekolologické recyklované materiályVzhľadom na našu dlhoročnú spoluprácu s najlepšími svetovými výrobcami Vám môžeme ponúknuť ekologické materiály ktoré obsahujú nie len recyklovaný polyester, ale aj recyklovaný elastan. Celkový výrobný postup sa tiež zmenil tak aby bol priateľskejší k životnému prostrediu. Spotreba vody počas spracovania a následnej finálnej úpravy klesla o približne 30% a zároveň sa podarilo znížiť emisie o približne 35% v porovnaní s doterajším výrobným procesom.

Pôvod recyklovaného materiálu je tiež dôležitý, okrem plastových fliaš to môže byť aj odpad vyzbieraný zo svetových oceánov. V tomto prípade sa nejedná iba o recykláciu materiálu, ale aj o zlepšenie životného prostredia, čistenie oceánov. Viac o tejto aktivite sa môžete dočítať na stránkach aktivity seaqual.

Tieto nové ekologické materiály zároveň spĺňajú najnáročnejšie certifikácie ako sú napríklad oeko-tex, bluesign, GRS (Global Recycled Standard).

Veríme, že nová ECO kolekcia materiálov poteší všetkých priaznivcov recyklácie, ekológie a dlhodobo udržateľného životného štýlu. ECO materiály sú momentálne dostupné pre všetky výrobky z našej kolekcie. Cyklistické oblečenie z ECO materiálov si môžete objednať aj dnes. Napríklad dres z recyklovaného materiálu vyzbieraného z mora, cyklistické nohavice z recyklovaných PET fľaší alebo cyklistickú bundu z ekologicky recyklovaných materiálov.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Ponúkame vám športové oblečenie vyrábané na Slovensku z prvotriednych materiálov, vycibreným strihom a v mimoriadne kvalitnom prevedení.

Prečítajte si viac...

Janka víťazí aj na ceste

Janka Keseg Števková vymenila v nedeľu MTB za cestnú cyklistiku a hneď získala prvé miesto na Slovenskom pohári v Žiari nad Hronom.

Majstrovstvá Slovenska v XCO a XCC

Tretie a štvrté kolo Slovenského pohára sa nieslo v znamení dažďa a bahna, zároveň sa práve tu bojovalo o titul Majstra Slovenska

Druhé kolo XCO

Janka Keseg Števková aj Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) získali fantastické prvé miesta vo svojich kategóriach. Bike Park Drozdovo (2. kolo XCO).

Close Menu
×

Cart

Menu

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".