Nové ECO materiály v cyklistike

Ako jeden z prvých výrobcov športového oblečenia Vám predstavujeme novú kolekciu špičkových recyklovaných ekologických materiálov.

nové ekolologické recyklované materiályEkologické materiály pochádzajú z rôznych zdrojov a odpadu. Môže sa jednať o fľaše od nápojov, plastový odpad vyzbieraný zo svetových morí… Technológia spracovania nie je jednoduchá a vzhľadom k veľkej variabilite odpadu ktorý slúži ako zdroj pre výrobu bolo pre výrobcov ťažké dosiahnuť a udržať kvalitu ktorú požadujeme pre naše výrobky. Podarilo sa to až v dnešných dňoch a vďaka tomu Vám dnes môžeme predstaviť novú kolekciu ECO materiálov.

nové ekolologické recyklované materiályVzhľadom na našu dlhoročnú spoluprácu s najlepšími svetovými výrobcami Vám môžeme ponúknuť ekologické materiály ktoré obsahujú nie len recyklovaný polyester, ale aj recyklovaný elastan. Celkový výrobný postup sa tiež zmenil tak aby bol priateľskejší k životnému prostrediu. Spotreba vody počas spracovania a následnej finálnej úpravy klesla o približne 30% a zároveň sa podarilo znížiť emisie o približne 35% v porovnaní s doterajším výrobným procesom.

Pôvod recyklovaného materiálu je tiež dôležitý, okrem plastových fliaš to môže byť aj odpad vyzbieraný zo svetových oceánov. V tomto prípade sa nejedná iba o recykláciu materiálu, ale aj o zlepšenie životného prostredia, čistenie oceánov. Viac o tejto aktivite sa môžete dočítať na stránkach aktivity seaqual.

Tieto nové ekologické materiály zároveň spĺňajú najnáročnejšie certifikácie ako sú napríklad oeko-tex, bluesign, GRS (Global Recycled Standard).

Veríme, že nová ECO kolekcia materiálov poteší všetkých priaznivcov recyklácie, ekológie a dlhodobo udržateľného životného štýlu. ECO materiály sú momentálne dostupné pre všetky výrobky z našej kolekcie. Cyklistické oblečenie z ECO materiálov si môžete objednať aj dnes. Napríklad dres z recyklovaného materiálu vyzbieraného z mora, cyklistické nohavice z recyklovaných PET fľaší alebo cyklistickú bundu z ekologicky recyklovaných materiálov.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Ponúkame vám športové oblečenie vyrábané na Slovensku z prvotriednych materiálov, vycibreným strihom a v mimoriadne kvalitnom prevedení.

Prečítajte si viac...

Častovský cyklooktuh víťazné dresy BTC Častá

Víťazné dresy z Častej

V krásnom prostredí, peknom počasí a priateľskej atmosfére Častovského cyklookruhu sa deti zúčastnili súťaže pri ktorej navrhovali nový dizajn cyklodresu. Táto súťaž

Žltý a modrý dres v Srbsku

Kontinentálny tím Dukla Banská Bystrica sa veľmi úspešne zúčastnil jubilejného 60teho ročníka Okolo Srbska. Martin Haring získal žltý dres pre víťaza celkovej

Ako bolo na Častovskom Cyklookruhu

Častovský cyklookruh nieje žiadne závodné podujatie. Je to príjemne strávený deň medzi fanúšikmi cyklistiky v príjemnom prostredí s výberom tratí rôznych dĺžok.

Close Menu
×

Cart

Menu

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".