Zlatý pedál 2020

Ocenenie najlepších slovenských cyklistov Zlatý Pedál 2020 prebiehalo tento krát v online priestore. Podľa odbornej verejnosti sú nimi v celkovom poradí  Peter Sagan, Lukáš Kubiš a Martin Haring. V jednotlivých kategóriach prevzal Martin Haring ocenenie za HORSKÚ CYKLISTIKU a Ozogáň Alojz za CYKLISTIKU PRE VŠETKÝCH / MASTERS.

Dukla Banská Bystrica Cycling Team je dlhodobo najlepší slovenský cyklistický klub čo potvrdil aj umiestnením dvoch svojich cyklistov v prvej trojici oceňovaných.

Foto: Ján Melicher

Medzi horskými cyklistami získal i tento rok ocenenie Martin Haring. Celú predolympijskú prípravu XCO načasoval so svojimi trénermi tak, aby forma gradovala s blížiacimi OH. Napriek preloženiu mnohých podujatí na neskoré leto, dosiahol v sezóne 2020 na poli MTB aj v cestnej cyklistike životné výsledky. V MTB obhájil titul majstra SR XCO aj XCM s veľkým náskokom pred súpermi, zvíťazil v každom kole SP, na ktorom štartoval. Na MS v horskej cyklistike vybojoval svoj doteraz najlepší výsledok – 25. miesto. Hlasy v celkovom poradí získal i za úspechy na poli cestnej cyklistiky. Najvzácnejšou trofejou je žltý dres lídra etapových pretekov Okolo Srbska (UCI 2.2), vrchársky dres na In the footsteps of the Romans (UCI 2.2), 7.miesto celkového poradia na Okolo Bulharska či strieborná medaila v časovke MSR.
Keď niečo robíš, chceš byť najlepší. Ocenenie beriem ako dôkaz, že ešte nepatrím do starého železa a dúfam, že to ešte nejaký rok dva tak bude,“ povedal v rozhovore livestreamu Martin Haring. A pokračuje: „Samozrejme, snom každého športovca je olympiáda. My už sa o ňu snažíme dosť dlho, tak snáď to konečne vyjde. Ako to celé bude však v tejto chvíli nik nevie, lebo všetko sa stále mení, každý vidí, aká je situácia. Podľa rebríčkov to máme rozbehnuté dobre.

Foto: Ján Melicher

Za „korunného princa“ slovenskej cyklistiky označila odborná verejnosť Lukáša Kubiša, ktorý má za sebou druhú sezónu medzi mužmi. Už prvý rok v kategórii elite “odpálil” Lukáš Kubiš s plným nasadením. Počas pretekov je aktívny a keď treba, obetavý pre tím. Je útočný, tlačí sa do špurtov a neľaká sa ani veľkých mien v pelotóne. Viackrát to už ukázal v pretekoch doma i za hranicami. Napriek ťažkému pandemickému roku nazbieral v sezóne 151 bodov UCI, čím sa v medzinárodnom rebríčku dostal na druhé miesto medzi Slovákmi. Medzi jeho najväčšie úspechy uplynulej sezóny patrí titul majstra SR U23, bronzová medaila na elitných MSR, 7. a 9. miesto na Ncupe v Poľsku či víťazstvo a pódiové umiestnenia na africkom kontinente a tiež bodovací dres a 2. miesto celkového poradia na etapových pretekoch Grand Prix Chantal Biya.
Ďakujem za ocenenie, veľmi so ho vážim A veľmi ďakujem za spoluprácu našim chalanom. Ocenenie je výsledok nielen mňa, ale celého tímu. Lebo keď vyhráva jeden, vyhráva celý tím,“ povedal v rozhovore Lukáš Kubiš.

Foto: Inka Oravcová

Alojz Ozogán je najlepším masters cyklistom. V sezóne 2020 sa mu podarila víťazná vlna a vyhrával všetko čo sa dalo. Túto úspešnú sériu zavŕšil titulom Majster Slovenska vo svojej kategórií.

Veľká gratulácia všetkým oceneným!

Úspechy slovenskej cyklistiky nás tešia a sme radi že NyNa môže byť partnerom takýchto vynikajúcich pretekárov a klubov. Oblečenie DUKLA je dostupné na našom e-shope.

Ak by ste si chceli pozrieť zlatý pedál môžete tak urobiť tu: https://youtu.be/CTM2UtWfFU0.

Foto: Ján Melicher (DUKLA) a Inka Oravcová (Alojz Ozogán)

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Ponúkame vám športové oblečenie vyrábané na Slovensku z prvotriednych materiálov, vycibreným strihom a v mimoriadne kvalitnom prevedení.

Prečítajte si viac...

Okolo Slovenska 2023

Zúčastnili sme sa 67 ročníka pretekov Okolo Slovenska. Ako výrobca špičkového cyklistického oblečenia ktorý zabezpečuje oblečenie pre národný tím a aj najlepší

Nieje zlato ako zlato

Po vianociach si Vám dovoľujeme v prvom rade popriať všetko dobé do nového roku. Veľa šťastných kilometrov, spokojnosti a radosti. Nielen s

Častovský cyklookruh – 6. ročník

Počas weekendu sme sa zúčastnili už šiesteho ročníku Častovského cyklookruhu. Jedná sa o príjemnú a pohodovú akciu vhodnú pre celú rodinu. Na

Close Menu
×

Cart

Menu

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".